Перемога на кордоні: полтавські активістки зупинили російській й білоруські фури в Європі

Близько місяця активісти, зокрема з Полтави, блокували польсько-білоруський кордон для російських і білоруських фур. Вони намагалися завезти до росії підсанкційні товари. Оскільки ЄС ухвалив п'ятий пакет санкцій проти рф, фури мають покинути територію Європейського союзу до 16 квітня.

Про це стало відомо з фейсбук-сторінки полтавки Наталії Панченко.

9 квітня активістка Наталія Панченко заявила про закінчення блокади польсько-білоруського кордону, адже 8 квітня Європейський союз офіційно опублікував п'ятий пакет санкцій роти росії. Він передбачає блокування російських та білоруських перевезень на всій території ЄС.

За словами Панченко, надалі активісти контролюватимуть виконання пакету санкцій. Якщо ж санкції виявляться недієвими, то блокаду відновлять:

«Тримаємо руку на пульсі й будемо перевіряти на скільки цей пакет санкцій буде дієвим і чи призведе він до блокади торгівлі між ЄС та росією. Обіцяємо, що ми перевіримо виконання цього пункту санкцій кожною з країн ЄС. І якщо зрозуміємо, що санкції знову недієві, то відновимо блокаду й за допомогою громадянського опору змусимо владу знайти вирішення, які дійсно затримають геноцид українців».
poltavska-khvilia_xcwi/3VB5zp8ng.jpeg
Наталія Панченко

Відтепер російські та білоруські вантажівки мають покинути територію ЄС до 16 квітня.

Пригадаємо, що блокада кордону тривала з початку березня. Активісти вимагали від ЄС зупинити російські та білоруські фури, які завозять товари до рф. Полтавка Ірина Земляна приєдналася до блокади кордону разом із колегами зранку 12 березня. За деякий час на кордоні утворилася 15-кілометрова черга з вантажівок.

Вже 14 березня черга на кордоні зросла до 22 кілометрів. Російські водії вантажівок малювали літеру Z на автомобілях та погрожували мітингувальникам. Поліціянти блокували активістів та пропускали вантажівки.

16 березня Земляна закликала всіх українців підтримати протестувальників та долучитися до блокування російських вантажівок.

З часом черга на кордоні збільшувалася та досягла 30 кілометрів. Кордон був заблокований повністю.

9 квітня Наталія Панченка у відеозверненні розповіла, що іноді не було можливості вийти з блокади, адже активістів оточували люди, які приїжджали їх бити:

«Я просила вас учора, позавчора, щоби ви були з нами, бо це були найважчі дні. Нас закидували петардами, гучними вибуховими бомбами, до нас проривалися. Поліція не могла нас захистити, бо нас було мало. Але ми все одно втримали цю блокаду».

Нагадуємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар